Tata: Bezorgdheid over de toekomst van de staalfabriek van Port Talbot

Tata: Bezorgdheid over de toekomst van de staalfabriek in Port Talbot Gepubliceerde duur16 minuten geledenimage copyrightGetty Imagesimage captionOngeveer 4.000 mensen werken mee in de Tata Steel-fabriek in Port Talbot

Tata Steel heeft plannen aangekondigd om zijn activiteiten in het VK, voornamelijk gevestigd in Port Talbot, “zelfvoorzienend” te maken door de in Nederland gevestigde activiteiten te verkopen.

Tata Steel zei dat het van plan was de Europese tak van zijn bedrijf te verkopen en het Britse bedrijf draaiende te houden zonder financiële steun van India.

De minister van Economie van Wales, Ken Skates, zei dat het nieuws “buitengewoon zorgwekkend” was voor de 8.000 Britse arbeiders van Tata.

Tata zei dat het met de Britse regering sprak over de toekomst van het bedrijf.

De Britse regering zei: “Dit is een commerciële beslissing voor Tata Steel. We zullen blijven samenwerken met Tata Steel en andere belanghebbenden terwijl het bedrijf zijn zakelijke strategie voor de toekomst vormgeeft.”

“De Britse regering blijft zich inzetten voor een duurzame toekomst op lange termijn voor de staalproductie in het VK.”

afbeelding copyright Getty Images afbeelding onderschrift Tata zei dat het “opties aan het herzien” is om zijn Britse zaken te laten draaien zonder financiële steun van India

Het in India gevestigde bedrijf kondigde aan dat het Zweedse staalbedrijf SSAB gesprekken was begonnen over de overname van zijn bedrijf in Nederland, inclusief zijn staalfabriek in IJmuiden, ten noordwesten van Amsterdam.

Tata zei dat het van plan is om de Britse en Nederlandse tak van het bedrijf te scheiden en “in de toekomst aparte strategische paden zal volgen voor het Nederlandse en Britse bedrijf”.

Het voegde eraan toe: “Tata Steel zet de dialoog met de Britse regering voort over mogelijke maatregelen om de toekomst van Tata Steel UK op lange termijn veilig te stellen en bekijkt ook alle opties om het bedrijf zelfvoorzienend te maken zonder de noodzaak van enige financiële ondersteuning van Tata Steel. India in de toekomst. “

Ongeveer de helft van de 8.000 Britse werknemers van Tata werkt in Port Talbot, met verschillende andere locaties in Wales en de rest van het VK.

‘Duizenden’ banen vrezen over gerapporteerde Tata-plannen Tata Steel in regeringsgesprekken te midden van reddingsrapporten

TV Narendran, CEO en algemeen directeur van Tata, zei: “We zetten onze besprekingen met de Britse regering over de toekomstige strategie van onze Britse activiteiten voort.”

Wat betekent het voor de staalfabriek van Port Talbot?

De heer Skates zei: “De aankondiging van vandaag zal buitengewoon zorgwekkend zijn voor de werknemers van Tata Steel in Wales, hun families, lokale gemeenschappen en de toeleveringsketen, maar we weten dat de staalindustrie een toekomst heeft in Wales en het VK.

“De eerste minister en ik spraken vandaag met Tata en ze zeiden dat ze vastbesloten zijn om een ​​duurzame toekomst te vinden voor operaties in het VK en om de 8.000 werknemers te beschermen, waarvan de meeste in Wales.

Afbeelding copyright Getty Images Bijschrift afbeelding De minister van Economie van Wales, Ken Skates, zei dat het nieuws “buitengewoon zorgwekkend” zou zijn voor staalarbeiders

“De eerste minister zoekt dringende gesprekken met de premier en ik zal met de staatssecretaris voor BEIS (bedrijfs-, energie- en industriële strategie) en de staatssecretaris voor Wales spreken om op te roepen tot dringende maatregelen.

“De industrie wacht nu op de Britse regering om onmiddellijk actie te ondernemen om de sector te beschermen en banen te beschermen. Elke dag dat ze niet aan tafel zitten, is weer een dag verloren voor arbeiders en voor een industrie van strategisch belang.”

De afgelopen jaren zijn er verschillende keren bezorgdheid geuit over de toekomst van Tata, waarbij Stephen Kinnock, parlementslid van Aberavon, in juli zei dat een plan om twee hoogovens af te sluiten en te vervangen door elektrische boogovens ‘enorme vragen’ riep over de toekomst van de industrie.

Hij zei ook dat het bedrijf een reddingsoperatie van £ 500 miljoen nodig zou hebben om de pandemie van het coronavirus te doorstaan.

David Rees, de Labour MS voor Aberavon, zei in een tweet: “Opnieuw worden onze staalarbeiders geconfronteerd met uitdagende tijden na dit nieuws. Bijna vijf jaar geleden gingen zij en hun gezinnen door een hel toen hun levensonderhoud werd bedreigd met de toenmalige aankondiging van een voorgenomen verkoop van de staalfabrieken van Tata in Wales

“Vandaag zijn die zorgen weer nieuw leven ingeblazen met de aankondiging dat Tata Steel Europe waarschijnlijk zal worden gesplitst, waarbij de Nederlandse componenten worden verkocht aan de Zweedse staalfabrikant SSAB, waardoor het Britse element op zichzelf blijft staan.”

‘Onzekerheid in de toekomst’

Staalindustrieanalist dr. Kathryn Ringwald-Wildman zei dat ze “niet verrast” was door de aankondiging van Tata.

Ze zei: “Het bedrijf heeft er geen geheim van gemaakt dat het de Europese kant van het bedrijf wilde ontlasten.

“Eerdere onderhandelingen zijn mislukt en we hebben de pandemie gehad die de markt heeft gedrukt.

“Het heeft het de auto-industrie, die een grote staalklant is, moeilijk gemaakt en er is nog steeds onzekerheid in de toekomst.”

Wat zeggen de vakbonden?

Tony Brady, van de Unite-unie, zei dat het “essentieel” was dat Tata na het einde van de Brexit-overgangsperiode op 31 december handel kan blijven drijven met de EU.

Hij zei: “Het nieuws van vandaag betekent in feite dat Tata’s Europese staalbedrijf nu alleen in het VK zal zijn gevestigd.

“Nu de Brexit snel nadert, is het essentieel dat Tata’s Britse staalactiviteiten effectief kunnen blijven handelen in de hele Europese Unie.

“Dit betekent dat het cruciaal is dat het VK de komende weken tot een handelsovereenkomst met de EU komt. De Britse regering heeft ons verteld dat Brexit goed zal zijn voor de Britse en Britse banen, ze moeten die belofte waarmaken.”

Ondertussen zei Roy Rickhuss, de algemeen secretaris van de Community Union, dat Tata nu “hun toewijding aan het VK moet herbevestigen”.

Hij zei: “We zullen Tata bij elke beurt uitdagen en we kunnen er zeker van zijn dat we de belangen van onze leden zullen beschermen. Als we concluderen dat de scheiding van Tata Steel UK het levensonderhoud van onze leden in gevaar zou brengen, dan zullen we ons krachtig verzetten tegen het uiteenvallen van de bedrijf.

“Er is geen twijfel over mogelijk dat een duurzame toekomst voor Tata Steel UK afhangt van Tata en de regering die een deal sluiten die de overgang naar koolstofarme staalproductie ondersteunt.

Hij voegde eraan toe: “Er staan ​​nog veel uitdagingen te wachten, maar we weten dat Tata Steel UK een mooie toekomst kan hebben.

“We putten vertrouwen uit het feit dat onze staalarbeiders de beste ter wereld zijn. Onder het juiste leiderschap, de juiste tools en de kans om op een gelijk speelveld te concurreren, steunen we onszelf om te concurreren met de beste ter wereld.”

De GMB-vakbond zei dat het “duidelijk” was dat “fabrikanten verwachten dat het VK een andere weg uitzet dan onze Europese buren”.

comments Bekijk reacties.